Våra medarbetare

Nicklas Lundberg
VD, Försäljning, Råvaruinköp
nicklas@skebygardar.se
073-027 77 08
Ansvarar för försäljning och inköp av raps och linfrön.
Ser affärsmöjligheter i det mesta.
Anders Hallström
Försäljning butik
anders@skebygardar.se
070-888 16 51
Sköter kontakten med dagligvaruhandeln, gårdsbutiker och är även med i produktion och produktutveckling.
Martin Karlsson
Ekonomi, administration
martin@skebygardar.se
073-077 24 66
Ekonomiansvarig och administration, när han inte är sköter ekonomin på Skeby spelar han bandy i Villa Lidköping.
Mats Andersson
Miljö och kvalité, Produktion
mats@skebygardar.se
073-416 55 11
Ansvarar för vårt miljö och kvalitetsarbete, jobbar även med produktion och produktutveckling.
Adam Boqvist
adam@skebygardar.se
076-144 38 11
Ansvarar för att pressarna rullar på, ser till att det finns fröer att pressa och lediga tankar att pumpa oljan till. Sköter även utlastning av rapsolja och kaka.
Malin Svensson
Underhåll, produktion
malin@skebygardar.se
070-234 42 30
Ser bland annat till att det kommer olja och frö i flaskorna men även att det är rent och snyggt i våra lokaler.
Sandra Svensson
Underhåll, produktion
sandra@skebygardar.se
073-533 54 49
Jobbar i produktionen och sköter sociala medier.

Delägare

Nicklas Lundberg
VD, Försäljning, Råvaruinköp
nicklas@skebygardar.se
073-027 77 08
Ansvarar för försäljning och inköp av raps och linfrön.
Ser affärsmöjligheter i det mesta.
Åke Johansson
ake@skebygardar.se
073-030 49 70
Hör hemma i Östgården i Skeby där det odlas spannmål och finns några hästar.
Gunnar Ljungström
Fettåtervinning
gunnar@skebygardar.se
070-884 13 63
Ansvarar för vår fetthantering och har ständigt ett öra mot marknaden. Driver med familjen Bäckgården i Skeby där det mesta kretsar kring kycklinguppfödning och växtodling.
Jörgen Pettersson
jorgen@skebygardar.se
070-635 22 22
Är växtodlare i Storegården i Skeby med stort kontaktnät, dessutom flerfaldig svensk mästare i plöjning.
Erik Svensson
Underhåll, maskiner
erik@skebygardar.se
070-731 12 46
Har koll på att våra maskiner blir servade. Sköter klövvården på en massa kor från Hälsingland till Småland och pressar dessutom ensilage och halmbalar hemomkring.
Göran Sundberg
Frakter
goran@skebygardar.se
070-595 20 77
Sköter transporter av olja, avrens och ibc. Odlar spannmål, oljeväxter och salix på Nolegården i Skeby.
Ulf Pettersson
ulf@skebygardar.se
070-325 21 13
Bor på och brukar gården Källstorp i grannbyn Broby, håller igång Skeby Vinds vindkraftverk och bygdens gemensamma VA nät.
Mats Andersson
Miljö och kvalité, Produktion
mats@skebygardar.se
073-416 55 11
Ansvarar för vårt miljö och kvalitetsarbete, jobbar även med produktion och produktutveckling.
Adam Boqvist
adam@skebygardar.se
076-144 38 11
Ansvarar för att pressarna rullar på, ser till att det finns fröer att pressa och lediga tankar att pumpa oljan till. Sköter även utlastning av rapsolja och kaka.